امام علی عليه ‏السلام :
بخشش كارگزاران از اموال مسلمانان، ظلم و خيانت است.

 

بسمه تعالی

 

 وادادگی و درماندگی  ، تصمیم گیری ومدیریت کیلویی چند

 به بهانه انتخابات پی درپی ومکرر شهردار توسط شورای شهر اقبالیه

 

بعدارانتخابات 29 اردیبهشت ماه سال 96 وانتخاب شوراهای دوره پنجم درشهر اقبالیه حرف وحدیث ها ونقل وقول های فراوانی درخصوص اعضای این دوره وهمچنین فعل وانفعالات شهرداری ومدیریت شهری به گوش می رسید وتوسط مردم زمزمه می شد.

 ازنظرعموم مردم ونخبگان جامعه اعضای این دوره ازشوراها از لحاظ سنی،سوابق مدیریتی،تخصص در درجه پایینی قراردارند واحتمال اینکه نتواننداین شهررابه نحواحسن اداره کنند بسیاراست. ودرمقایسه با اعضای دوره قبلی سادگی، ناپختگی وعدم آشنایی کافی با اصول وفنون مدیریت شهری مشهود است .  علی ایحال به فرموده حضرت امام خمینی (ره) میزان رای ملت است وبا انتخاب مردم این عزیزان بعنوان اعضای شورای اسلامی دوره پنجم شهر اقبالیه انتخاب ومعرفی شده اند وبرهمه ماست تا آنجا که توان داریم برحمایت وکمک به آنها دررشد وتوسعه شهرمان نقش داشته باشیم که شهر مال همه ماست .

 انتخاب شهردارکه حق قانونی ویکی ازوظایف اصلی شوراهاست که  نحوه وچگونگی ونوع افرادی که انتخاب می شوند مهم است

بسمه تعالی

12 اردیبهشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری وروز معلم

بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی گروه تروریستی فرقان دست به ترور شخصیت های موثر وآینده دار انقلاب زد و درتاریخ 12 اردیبهشت ماه 1358 که درست 3 ماه ازپیروزی این انقلاب گذشته بود علامه  شهید مرتضی مطهری  استاد حوزه ود انشگاه را به شهادت رساندند استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای تفکر دینی و منطبق با نیاز روز جامعه  بسیار مؤثر بوده است.

به همین مناسبت هرساله این روز مهم بنام معلمان عزیز نامگذاری شده است نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است .

 

بسمه تعالی

مشارکت شهروندان درمدیریت شهری

9 اردیبهشت روزملی شوراهای اسلامی شهروروستا است  به همین مناسبت ضمن تبریک این روز به اعضای محترم شورای اسلامی شهرمان وهمچنین شهروندان عزیز وگرامی شهر اقبالیه مطالبی درخصوص شورا و مشارکت مردم درمدیریت شهری عنوان می دارم .

شهر یک مجموعه است، مجموعه ای که عناصر و عوامل متعددی را در خود جای داده است.

 شهروندان ساکن شهر از مديريت شهري و شهرداري ها فقط رسيدگي به وضعيت عمراني، کالبدي و اقتصادي و خدماتي شهر را انتظار ندارند، بلکه فراهم کردن زمينه حمايت اجتماعي، روابط شهروندي، ساماندهي امور اجتماعي و فرهنگي، فراهم کردن امنيت اجتماعي و رواني و نظاير اين ها را مي طلبند.

بدون شک ایفای نقش شهروندان از طریق اظهارنظر، ارائه پیشنهاد، تصمیم گیری و قبول مسئولیت در زمینه های کاری مربوطه نیازمند شرایط خاصی است که مهم ترین آنها آمادگی شهروندان برای اینکار می باشد..

لزوم تقویت شاخص های مشارکت شهروندی در جهت دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند بسترسازی زمینه حضور مردم در عرصه عمومی است. ازآنجائی که شهر به عنوان یک سیستم درنظر گرفته می شود و مشارکت مردمی هم به عنوان جزئی ازسیستم و یکی از عوامل تأثیرگذار در سیستم می باشد،

رفاه هر جامعه در گرو ایجاد اطمینان از این نکته است که همه اعضای آن احساس کند که در آن سهمی دارند و در واقع از جریان عادی جامعه کنار گذاشته نشده اند.

بسمه تعالی

9 دی روزبصیرت انقلابی ومیثاق امت با ولایت :

امام خامنه ای (مدظله العالی) :

"شما دیدید(سال۱۳۸۸) فتنه ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاشهایی شد، آمریکا از فتنه گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهای غربی دفاع کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت طلبها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد ؟ نتیجه این شد که در مقابل همه ی این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد."

رفتار نظام سلطه در برابر انقلاب اسلامی به انحراف کشیدن و ایجاد مانع درراه موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است. و برای اینکه انقلاب و اسلام را از مسیر خود منحرف کند، و آن را از بین ببردازهمه ظرفیت های خود بهره می برد. دشمنان که در مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس ناامیدشده بودند به این فکرافتادندکه ازدرون به نظام ضربه بزنند وبا یک برنامه ریزی ازقبل تعیین شده انتخابات رابهانه ای برای عملی کردن نقشه شوم خود دانستند و فتنه ۸۸را به وجودآوردند.


                
  Studying the factors affecting the strategic management of human resources (case study of the municipality of Qazvin)

 

Javad Mehrabi [1], Hassan Ali Norouzi  [2      

 

1 Department of Management,Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran  2 Department of Management,Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group