امام علی عليه ‏السلام :
بخشش كارگزاران از اموال مسلمانان، ظلم و خيانت است.

بسمه تعالی

12 اردیبهشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری وروز معلم

بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی گروه تروریستی فرقان دست به ترور شخصیت های موثر وآینده دار انقلاب زد و درتاریخ 12 اردیبهشت ماه 1358 که درست 3 ماه ازپیروزی این انقلاب گذشته بود علامه  شهید مرتضی مطهری  استاد حوزه ود انشگاه را به شهادت رساندند استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای تفکر دینی و منطبق با نیاز روز جامعه  بسیار مؤثر بوده است.

به همین مناسبت هرساله این روز مهم بنام معلمان عزیز نامگذاری شده است نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم است .

 

بسمه تعالی

9 دی روزبصیرت انقلابی ومیثاق امت با ولایت :

امام خامنه ای (مدظله العالی) :

"شما دیدید(سال۱۳۸۸) فتنه ای به وجود آمد، کارهایی شد، تلاشهایی شد، آمریکا از فتنه گران دفاع کرد، انگلیس دفاع کرد، قدرتهای غربی دفاع کردند، منافقین دفاع کردند، سلطنت طلبها دفاع کردند؛ نتیجه چه شد ؟ نتیجه این شد که در مقابل همه ی این اتحاد و اتفاق نامیمون، مردم عزیز ما، ملت بزرگ ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خودشان نشان دادند که دنیا را خیره کرد."

رفتار نظام سلطه در برابر انقلاب اسلامی به انحراف کشیدن و ایجاد مانع درراه موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است. و برای اینکه انقلاب و اسلام را از مسیر خود منحرف کند، و آن را از بین ببردازهمه ظرفیت های خود بهره می برد. دشمنان که در مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس ناامیدشده بودند به این فکرافتادندکه ازدرون به نظام ضربه بزنند وبا یک برنامه ریزی ازقبل تعیین شده انتخابات رابهانه ای برای عملی کردن نقشه شوم خود دانستند و فتنه ۸۸را به وجودآوردند.


                
  Studying the factors affecting the strategic management of human resources (case study of the municipality of Qazvin)

 

Javad Mehrabi [1], Hassan Ali Norouzi  [2      

 

1 Department of Management,Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran  2 Department of Management,Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran 

 

بسمه تعالی

آسیب شناسی شوراهای اسلامی شهر وروستا  وراهکارهای آنها

مقدمه :

شورا یک اصل عقلى است که آموزه‌هاى دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است. انقلاب اسلامى ایران که به رهبری حضرت امام خمینی (ره) درسال 1357 بر مبناى آموزه‌ هاى دین اسلام  وبا هدف مبارزه با استبداد و خودرایى فرمانروایان و تحقق مشارکت عمومى مردم در تعیین سرنوشتشان شکل گرفت موضوع شورا را  به عنوان یک هدف اصلی ومهم برای اداره امور برگزید و اصل ارزشمند شورا را مورد توجه جدى قرار داد و در قانون اساسى هنگامى که در بیان اصول کلى حاکم بر نظام جمهورى اسلامى در اصل ششم شیوه اداره امور کشور را بر آراء عمومى مبتنى کرد و روش آن را انتخابات قرار داد ، به موازات  انتخاب رئیس جمهورى و نمایندگان مجلس شوراى اسلامى، از انتخاب اعضاى شوراهاى اسلامى شهر وروستا نیز به عنوان ابزارى براى تحقق حاکمیت مردم و تجلى اراده عمومى یاد کرده است.

بسمه تعالی

اصول سرپرستی : جلسه اول

مقدمه :

انسان ها بطور معمول ومتوسط نیمی اززندگی خود رادرمحیط های کاری واداری (دولتی وخصوصی) زیردست مسئول مستقیم یاغسرمستقیم مدیران بسرمی برند بنبراین شناخت ویژگی ها وخصوصیات افراد برای مدیران لازم وضوروی است

بشر درطول تاریخ وبتدریج آموخت که نسبت به دیگران مسئولیت دارد وباهمکاری وهمفکری دیگران بهترمی شود امور وکارها راپیش برد.

دردین مبین اسلام هم به مدیر وسرپرست تاکید شده روایتی ازحضرت علی (ع) نقل شده که می فرمایند :

"اگر دونفر به مسافرت میروید یکی رابعنوان سرپرست انتخاب کنید".

Back to Top

Template Design:Dima Group